Tüm gün süren düğün hikayesi çekimlerinde nasıl çalışıyoruz?

Günün en önemli unsuru kesinlikle zamandır. Doğru zamanda doğru kareyi yakalamak çok önemli;

tam anlamıyla sadece sizi anlatıyoruz, birbibirinizi gördüğünüz ilk anı, bir anda patlayan konfetiler arasından beliren yüzler, hüzünlü bakışlarla kızını seyreden bir baba ve beklemediğiniz ama o an orada yaşanan tüm ayrıntılar…

Albümü teslim ettiğimizde çoğu zaman onların fark etmediğiniz birçok anı yakalamış olmak bizi çok keyiflendiriyor ve bir o kadarda gururlandırıyor. O güne dair her detayı fotoğraflıyoruz; yüzükler, çiçek, araba, özenle hazırlanmış masalar, süslemeler… Hikaye çekiminde en az iki düğün fotoğrafçısı nın olması bir avantaj.

Örneğin nikahın kıyıldığı an kadraj gelin ve damat ın üzerindeyken, ailelerinin o andaki duygularını da diğer fotoğrafçının objektifinden fotoğraflara mutlaka yansımalı. Tüm doğal anlar, doğru ekipmanlar ve estetik bakış açısıyla fotoğraflara yanıstılmalı.

selen-onur-dugun-fotograflari

Nasıl bir mekanda fotoğraflarımız çekilecek?

Aslında bu soruyu mutlaka siz kendinize sormalısınız.

Öncelikle nasıl bir çekim istediğinizi düşünün..

Tarihi bir mekanın atmosferinde mi, mevsim tonlarının tümünü içinde barındıran doğal bir alanda mı ya da fotoğrafa değişik bir hava katabilecek fona sahip bir yerde mi? En doğru kararı vermek için düşündüğünüz mekanları içeren farklı fotoğraflara bakmanızı, mümkünse mekana gitmenizi önerebiliriz. Bizim sizler önerebileceğimiz bazı mekanlar;

Atatürk Arboretumu, Ataköy Marina, Anadolu Feneri, Adile Sultan Sarayı, Ahmet Afif Paşa Yalısı, Alman Çeşmesi, Amcazade Yalısı, Aya İrini Kilisesi, Ayasofya Müzesi, Beyazıt Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Bahçeşehir Gölet Parkı, Boğaziçi Çemberlitaş, Çiçek Pasajı, Dikilitaş, Dolmabahçe Sarayı, Emirgan Korusu, Esma Sultan Sarayı, Fenerbahçe Parkı, Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Hidiv Kasrı, Göksu, Gülhane, Ihlamur Kasrı, İstiklal Caddesi, Kamondo Merdivenleri, Kapalıçarşı, Kız Kulesi, Küçüksu Kasrı, Mısır Çarşısı, Moda İskelesi, Ortaköy Meydanı, Pierre Loti, Prens Adaları, Rahmi Koç Müzesi, Rumeli Feneri, Rumeli Hisarı, Sepetçiler Kasrı, Yıldız Parkı ve önceden izin alınması dahilinde tarihi dokusu etkileyici bazı müzelerde çekim yapılabilir.

düğün hikayesi

Fotoğrafların renklarini neye göre seçiyoruz?

Farklı tonlama neden kullanılır?

Fotoğraftaki duygusal ana, genel duruşa odaklanmak için renkleri kısıp konuyu belirginleştiriyoruz. Bazen renkler gider ve geriye sadece “an” kalır. Renklerden uzaklaşıp o ana odaklanırsınız ve fotoğraf konuşur…

Bazen de renkler öyle çarpıcı bir şeyi vurgular ki etkiyi tamamen renkler üzerine vermek istersiniz. Fotoğraf “ben renkli olmalıyım,” der zaten… Fotoğrafı çekmeden önce aslında bu kurguyu mutlaka kafamızda planlamışızdır.

Çekilen fotoğraftaki genel fikre göre kullanılacak olan renkte bellidir. Öyle bir renk seçmelisinizki fotoğraftaki gerçek odak noktası belirgin ve fotoğraftan anlamayan kişilerin bile kolayca anlayacağı tarzda karar kılmalısınız.

Örneğin; fotoğrafta birden fazla renkli obje var (şemsiye, çiçek, balon gibi) bu fotoğraf için siyah beyaz seçeneğini kullanırsak o fotoğraf hiç bir şekilde kendini anlatamaz. Onun için doğru renkler, güzel fotoğraflar…

düğün hikayesi

Makyaj düğün fotoğrafı için ne kadar önemli?

Makyaj aslında düğün fotoğrafında önemli bir unsurdur. Öncelikle makyaj, olanı vurgulamak üzerine olmalı. İyi bir göz makyajında gözleri görmeliyiz, makyajı değil.

Bu şekilde düşündüğümüzde düğününüz için tercih edeceğiniz makyöz’ ün mutlaka daha önce yapmış olduğu işleri mutlaka gözden geçirin yoksa makyöz kurbanı olabilirsiniz. Makyöz seçimi en az düğün fotoğrafçısı seçimi kadar hassas bir konudur aslında geri dönüşü olmayan bir gün sonuçta. Makyözünüzden isteyebileceğiniz bazı iyi makyaj – iyi fotoğraf ayrıtılarına gelince, yüzde çok fazla renkten kaçınılmalı ve doğal tonlar kullanılmalı.

Belirgin gözler özellikle siyah-beyaz fotoğraflarda oldukça güzel bir ifade verir. Biz doğal fotoğrafların savunucuları olarak, fotoğraflarda kesinlikle aşırı photoshoplanmış dağal dışı fotoğraflarada kesinlikle karşıyız, onun için son söz olarak doğru makyaj + gerçek fotoğraflar diyoruz 🙂

çiğdem-düğün-fotoğrafları

Düğün hikayesi çekimi nasıl gerçekleşiyor?

Düğün günü sabah erkenden gerekli ekipmanlarımızı alıyoruz ve bu en özel günde sizinle olan birlikteliğimize başlıyoruz. Gecenin ilk dansına kadar gün içindeki koşuşturmacalarınızın her aşamasından kareler alıyoruz.

Aksesuarlar, düğün mekanı ve süslemeler de tüm sürprizleriyle bu çekime ekleniyor. Hazırlanma sürecinizdeki çekimlerin ardından dış çekimler de gerçekleştiriyor. Güneşli bir günün renkliliği veya hava durumuna bağlı olarak sizinle seçebileceğimiz kapalı bir mekanın atmosferi de çekimi özelleştiriyor.

Fotoğraf çekimlerimiz ilk dans seromonisine isteğinize bağlı olarak da gece sonuna kadar devam ediyor. Artık elimizde birlikteliğinizi ilelebet taşıdığınız bugüne dair harika bir düğün hikayesi var. Bu size nasıl ulaşıyor? Tüm kareleriniz titizlikle photoshop işlemlerinden geçiriliyor ve seçtiğiniz pakete uygun olarak size teslim ediliyor. Size de arkanıza yaslanıp bu özel günün en güzel ve özel karelerine gülümseyerek bakmak kalıyor!

düğün-fotoğrafları-istanbul

Özel gün fotoğrafçısı hizmeti neleri kapsar?

Bir ömür boyu birlikteliğe atılan ilk adımın yansıması, sevginin ilk karesi, duyguların ilk belgesi, nice güzel yılların başlangıcı… Saçınıza taktığınız bir toka, özenle seçtiğiniz gelin çiçeğinizin renkleri…

Bütün bu detayları sizin için fotoğraf karelerine sığdırıp yaşadığınız o özel günü ölümsüz kılıyoruz… Yıllar sonra fotoğraflarınıza baktığınızda aynı mutluluğu tekrar yaşatıyoruz.

(Deniz kenarında tarihi dokusu olan ve her sezon sizin için yenilendiğimiz konseptimiz ile düğün çekimlerimiz çok daha keyifli ve zahmetsiz olacak.)

Öyle kareler vardır ki yerini asla başka fotoğraflar dolduramaz. Hamilelik, doğum ve doğum sonrası bütün aşamaları ile ölümsüzleştiren bir albümle bebeğinizin hikayesini geleceğe taşıyabilirsiniz.

Heyecanlı bekleyişinizden ilk karşılaşmanızın tarifsiz heyecanı ve minik bir elin parmağınızı sımsıkı tutan, yaşam bağlılığına kadar her anın fotoğraflarına sahip olma ayrıcalığı sizin olacak.

düğün-fotoğrafçısı-istanbul